Contacts

Anticamera USEM
+373 22 509 122
info@usem.md

Anticamera Liceului
+373 22 509 131
liceul.european@yahoo.com

Linia fierbinte USEM (pentru reclamații sau sugestii)
+373 22 509 127
info@usem.md

Which Faculty from the listed below interests You?

Ask us a question

Search

Exams - Faculty of Economics

Stimați studenți!
Toate examenele vor fi susținute la distanță (online).
Despre modalitatea susținerii examenelor studenții vor fi informați prealabil prin intermediul poștei electronice și aplicației Viber!
Anul de studiu 2019-2020
Semestru II

Ziua

Ora

Specialitatea

Finanţe şi bănci

Contabilitate

Business și administrare

Turism

Grupa 101 FB

Grupa 102 CA

Grupa 103 BA

Grupa 104 TUR

01.09.20

Marţi

10.00

Informatica economică

G.Braguța 

Bazele antreprenoriatului  C.Gîlcă    

Geografia turismului

A.Gribincea 

02.09.20

Miercuri

10.00

Monedă și credit 

 A.Țîbuleac, T.Chira

Contabilitate  financiară I

M.Manoli  

Funadamentele managementului

L.Șargu,  E.Șipitca  

Bazele activității de turism     

A.Gribincea   

03.09.20

Joi

10.00

Economia întreprinderii R.Burbulea         

04.09.20

Vineri

10.00

Comunicare și uzanțe de protocol în engleză / franceză

E.Hodenco, D.Lența

Limba franceză/engleză de afaceri II

E.Hodenco,  D.Lența 

Comunicare și uzanțe de protocol în engleză / franceză   E.Hodenco, D.Lența

07.09.20

Luni

10.00

Macroeconomie        A.Țurcan                

Orarul examenelor
Semestru IV

Ziua

Ora

Specialitatea

Finanţe şi bănci

Contabilitate

Business și administrare

Turism

Grupa 201 FB

Grupa 202 CA

Grupa 203 BA

Grupa 204 TUR

01.09.20

Marţi

10.00

Proiect de an

L.Șargu    

Proiect în contabilitate

L.Șargu    

Proiect de an

L.Șargu    

Proiect economic

L.Șargu    

02.09.20

Miercuri

10.00

Teoria afacerilor 

L.Șargu    

Organizarea comerțului internațional

S.Chisili

Teoria afacerilor

L.Șargu

03.09.20

Joi

10.00

Bazele activității investiționale D.Dascaliuc

Contabilitatea bancară L.Frumusachi, M.Grîu

Bazele activității investiționale D.Dascaliuc

Tehnologia operațiunilor hotelier

A.Gribincea

04.09.20

Vineri

10.00

Management

 L.Șargu, E.Șipitca

Management producției  

P.Catan

Management l.șargu, E.Șipitca    

07.09.20

Luni

10.00

Prețuri și tarife

Gr. Duhlicher

Contabilitatea instituților bugetare

L.Frumusachi 

Managementul comparat

L.Șargu, E.Șipitca

Tehnica operațiunilor în turism

A.Gribincea 



Orarul examenelor
Semestru VI

Ziua

Ora

Specialitatea

Finanţe şi bănci

Contabilitate

Business și administrare

Turism

Grupa 301 FB

Grupa 302 CA

Grupa 303 BA

Grupa 304 TUR

01.09.20

Marţi

10.00

Economie mondială și integrarea europeană

Gr.Duhlicher   

02.09.20

Miercuri

10.00

Sisteme informatice financiar-contabile

V.Borozan, V.Mititelu

Teoria și practica negocierilor în afaceri

D.Usaci

Turism rural, ecoturism și agroturism

P.Catan

03.09.20

Joi

10.00

Dreptul afacerilor

I.Bîtcă, V.Lupasco

04.09.20

Vineri

10.00

Marketing  

 S.Chisili