Контакты

Anticamera USEM
+373 22 509 122
info@usem.md

Anticamera Liceului
+373 22 509 131
liceul.european@yahoo.com

Linia fierbinte USEM (pentru reclamații sau sugestii)
+373 22 509 127
info@usem.md

На какой Факультет Вы хотели бы поступить?

Задайте вопрос

Поиск

Orarul Sesiunii - Facultatea de Drept

Stimați studenți!
Toate examenele vor fi susținute la distanță (online).
Despre modalitatea susținerii examenelor studenții vor fi informați prealabil prin intermediul poștei electronice și aplicației Viber!

Orarul examenelor pentru anul 1 (1-4)
Anul de studii 2019-2020 Sem. II (anul precedent) 

Ziua

Data

Ora

Grupa 101 (rom)

Grupa 102 (rom)

Sâmbătă

12.09.20

10.00

Dreptul Constituțional

V.RUSU

Dreptul Constituțional

V.RUSU

 Marți

15.09.20

14.00

Dreptul Civil p.1

N.SLUTU

Dreptul Civil p.1

N.SLUTU

 Vineri

18.09.20

14.00

Drept Contravențional

I.SPÎNU

Drept Contravențional

I.SPÎNU

Luni

21.09.20

14.00

Istoria dreptului românesc

Z.LUPAȘCU

Istoria dreptului românesc

Z.LUPAȘCU

Joi

24.09.20

14.00

Limba străină

            C.BOSÎI, E.MACARI          

Limba străină

            C.BOSÎI, E.MACARI          

Luni

28.09.20

14.00

Politologie

G.PÎRȚAC

Politologie

G.PÎRȚAC

     
 
Orarul examenelor pentru anul 2 (1-4)
Anul de studii 2019-2020 Sem. II (anul precedent)
Ziua

Data

Ora

Grupa 201 (rom)

Sâmbătă

12.09.20

10.00

Dreptul Civil p.1

I.BÎTCĂ

 Marți

15.09.20

14.00

Dreptul familiei și protecției sociale

M.MARIȚ

 Vineri

18.09.20

14.00

Dreptul penal p.1 

M.STĂVILĂ

Luni

21.09.20

14.00

Etica profesională a jurisitului / Retorica juridică

   A.COJOCARU

Joi

24.09.20

14.00

Dreptul fiscal

L.GULCA

Luni

28.09.20

14.00

D/O Dr.penal - Psihiatria judiciară / Medicina Legală

P.OSTROVARI

D/O Dr.economic - Contractul individual și colectiv de muncă

E.GURIN

 
Orarul examenelor pentru anul 3 (1-4)
Anul de studii 2019-2020 Sem. II (anul precedent)
 

Ziua

Data

Ora

Grupa 301 (rom)

Grupa 302 (rom)

Sâmbătă

12.09.20

10.00

Dreptul civil p.2

IU.BĂNĂRESCU

Dreptul civil p.2

IU.BĂNĂRESCU

 Marți

15.09.20

14.00

Dreptul penal p.2

D.IONIȚĂ

Dreptul penal p.2

D.IONIȚĂ

 Vineri

18.09.20

14.00

Drept procesual civil

A.PRISAC

Drept procesual civil

A.PRISAC

Luni

21.09.20

14.00

Drept procesual penal

A.DONCIU

Drept procesual penal

A.DONCIU

Joi

24.09.20

14.00

D/O - Drept execuțional penal

A.PÂNTEA

D/O - Obligații delictuale

I.BÎTCĂ

Luni

28.09.20

14.00

D/O - Drept penal comparat

A.TĂBÎRȚĂ

D/O - Dreptul diplomatic și consular

R.NICHITA